Strony internetowe

Nasza witryna powinna się wyróżniać na tle konkurencji. Skoro stron o podobnej tematyce są setki, to nie możemy w tym przypadku pozwolić sobie na jakiekolwiek błędy - nasza strona powinna być dopracowana w stu procentach.


Szata graficzna strony powinna być spójna na każdej podstronie serwisu. Nawigacja powinna być zaprojektowana w taki sposób, aby użytkownik mógł z niej korzystać w intuicyjny sposób. Nie może być sytuacji, w której użytkownik będzie zmuszony do zastanawiania się czy na naszym serwisie znajdują się interesujące dla niego treści oraz w jaki sposób je znaleźć. Menu na każdej podstronie powinno znajdować się w tym samym miejscu. Z każdej podstrony powinniśmy mieć możliwość powrotu do strony głównej. Warto w tym przypadku wykorzystywać sprawdzone rozwiązania, a więc utworzyć odnośnik do strony głównej podpięty pod logo firmy.

Strony zgodne z wytycznymi dotyczące użyteczności stron, wygodny korzystania z nich, a także zgodne z zasadami dotyczącymi optymalizacji pod kątem SEO oraz SEM tworzy m.in. agencja interaktywna Novapoint z Łodzi. Spraw ich dotychczasowe realizacje i zafunduj wizytówkę swojej firmy, która wyróżni ją z tłumu konkurentów i pozwoli na długo zapaść w pamięć internautom - potencjalnym klientom. Oprócz prostych witryn firma Novapoint zajmuje się projektowaniem także sklepów internetowych oraz portali społecznościowych. Powinieneś zadbać także o to, aby Twoja strona była stale dostępna dla Internautów. Nie możesz sobie pozwolić na to, aby Twoja strona z jakichkolwiek powodów była zablokowana/niedostępna choćby przez kilka minut dziennie. Po pierwsze jeśli odnotowujesz spory ruch na swojej stronie, to z wcześniej wymienionego powodu możesz zniechęcić do swojej firmy określoną liczbę Internautów, którzy akurat chcieli odwiedzić Twoją stronę. Jeśli użytkownik chce przejść na jakiś portal i okazuje się, że dana strona nie istnieje, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że kolejnym razem gdy użytkownik nawet zauważy reklamę promującą dany portal, to ominie ją szerokim łukiem kojarząc fakt, że dawniej strona była niedostępna. Tego typu strona traci wiarygodność w oczach użytkownika.


To jest tylko jeden z minusów chwilowych problemów ze stroną. Kolejnym, o wiele bardziej dotkliwych dla nas skutkach, jest fakt, że jeśli nasza strona będzie niedostępna i wówczas będzie ją chciał odwiedzić robot wyszukiwarki żeby sprawdzić czy nie zaszły jakieś zmiany, czy nie ma nowych treści, to z całą pewnością odnotuje fakt, że strona nie działała. Nie powinniśmy się zdziwić jeśli później okaże się, że nasza strona jest wyświetlana niżej na liście wyników wyszukiwania albo też nie jest w ogóle widoczna wśród pierwszych kliku stron z wynikami wyszukiwania, co sprawi, że ruch z Google spadnie praktycznie do zera.

Co zrobić żeby nie doprowadzić do takiej sytuacji? Powinniśmy zadbać o to, aby nasza strona była umieszczona na dobrym serwerze, a pieczę nad nim oraz nad stroną trzymali specjaliście z branży IT. Nie powinieneś pod żadnym pozorem decydować się na umieszczenie strony na darmowym serwerze. Wówczas możesz mieć nie tylko ogromny problem z awariami serwera, które będą powodować przerwy w działaniu witryny, ale także w jej obrębie mogą być wyświetlane reklamy.


Już teraz odwiedź portal ssh24.pl i umieść swoją stronę na solidnym, bezpiecznym serwerze z odpowiednią opieką. Sprawdź administracja serwerami Linux. Dzięki fachowej opiece będziesz miał pewność, że Twoja strona, Twoje dane są bezpieczne.

Jeśli przechowywane na poddaszu książki, dokumenty czy fotografie zostały zalane z powodu przeciekającego dachu, możesz je uratować, jeśli zadziałasz natychmiast. Firma PPHU Dryblast oferuje usługę osuszanie Wrocław, dzięki której Twoje archiwa unikną następstw zalania takich jak pleśń, sklejanie się czy nawet szybko zachodzące procesy gnilne.